Jak wygodnie przewijać niemowlę?

Nauka przewijania dziecka trwa krótko, a boimy się jej okrutnie. Wydaje się nam, że przewijanie dziecka jest niezwykle trudne i skomplikowane. Po kilku dniach stajemy się ekspertami od przewijania. Co jest na potrzebne, by wygodnie i bezpiecznie przewijać dziecko?

  • Przewijak, na którym dziecko leży
  • Pieluszki, którymi zawijamy dziecko
  • Ubranka na zmianę
  • Wodę do mycia pupy
  • Chusteczki do przewijania
Nauka przewijania dziecka trwa krótko, a boimy się jej okrutnie

Autor zdjęcia: >Audrey

Pamiętajmy, że dziecko powinno się przebierać w suchą i czystą pieluszkę, ponadto należy zwrócić uwagę na to, by dokładnie niemowlęcia. Nie jest to trudne, należy jednak unikać chusteczek nawilżanych, które często podrażniają skórę dziecka. Najlepsza jest czysta woda z mydłem, krem przeciw odparzeniom.

Aby dziecko było spokojne podczas przebierania, powinno się zawsze przebierać w tym samym miejscu, czyli na przykład na przewijaku. Warto też zadbać o to, by w tle leciała podobna muzyka oraz o zachowywanie rutyny podczas mycia i ubierania. Dzięki temu dziecko będzie przewidywało kolejne czynności, a przez to będzie spokojne. Małe dzieci najbardziej cenią rutynę, wtedy ich życie staje się przewidywalne, a przez to bezpieczne. Przewijak (do kupienia wszędzie: ) powinien być ustawiony blisko ciepła, ale z dala od okna. Najlepiej, gdy stoi tuż przy łóżeczku. Raczej nie powinniśmy przebierać dziecka w łazience, bowiem zazwyczaj panuje tam chłodna, wilgotna atmosfera, której dzieci nie lubią.