Remont w pokoju dziecka

Remontowanie pokoju dziecka jest trudne, szczególnie wtedy dziecko znajduje się w domu. Najbardziej przeszkadzają nam małe dzieci, które biegają i uniemożliwiają prowadzenie prac remontowych. Jeśli planujemy remont w pokoju dziecka to powinniśmy najpierw zwrócić uwagę na to, czy chcemy wymienić wszystkie meble, dywany dla dzieci, półki czy może planujemy zmienić tylko kolor ścian czy podłóg.
Inaczej prezentuje się remont generalny z wymianą sprzętu, a inaczej remont odświeżający ściany i kolory.

>Remontowanie pokoju dziecka jest trudne, szczególnie wtedy dziecko znajduje się w domu

Autor zdjęcia: >Denis Vahrushev

Jeśli chcesz tylko zmienić kolory ścian to masz w miarę proste zadanie (o czym tutaj: ). Jednak, gdy w grę wchodzi wymiana wszystkiego, co było w pokoju dziecka, to taki remont może trwać tygodniami. Nigdy nie wymieniamy mebli, ani dywanów, gdy są one stosunkowo nowe i w dobrym stanie. Wyrzucamy tylko to, co wydaje nam się brzydkie i stare. Resztę rzeczy ładnych, ale niepotrzebnych można wystawić na sprzedaż lub oddanie. Wtedy przedmioty, które Ty uznajesz bezużyteczne możesz sprzedać z zyskiem.

Jak często remontujemy pokój dla dziecka?

Każdy z nas może remontować pokój dziecka wtedy, gdy uważa to za zasadne. Maksymalne odstępstwa od każdego remontu powinny wynosić mniej więcej około 4 – 5 lat. Po tym czasie pokój zazwyczaj wymaga wymalowania na nowo, czasem też wymiany podłóg i mebli. Warto pielęgnować pokój swojego dziecka, dbać o niego, tak by każdego dnia był czysty, schludny i atrakcyjny dla dziecka. Dzięki temu i dziecko nauczy się codziennego sprzątania i dbania o własne sprzęty i swój dom.