Łóżeczka dziecięce i nie tylko

Słuszny wybór posiada ogromne znaczenie, ponieważ w pierwszym roku własnego życia dziecko spędza w nim zdecydowaną zdecydowana większość czasu. Musimy więc stosownie przygotować się do tego zakupu, aby mieć zapewnienie, że wybraliśmy model który będzie nie tylko bezpieczny i wygodny dla naszego dziecka, niemniej jednak będzie także odznaczał się funkcjonalnością, solidnym wykonaniem i ładnym wyglądem. Dane zawarte w tym tekście pozwolą nam nie gorzej przygotować się do zakupu łóżeczka, które będzie dobrze służyło naszemu dziecku. Dalej

Łóżeczka dla niemowląt

Tradycyjne łóżeczko dziecięce wyposażone jest w szczebelki, które uniemożliwiają dziecku wypadnięcie z łóżeczka albo wychodzenie z niego bez edukacji rodziców. Szczebelki mogą posiadać formę najprostszą, mogą być również dekorowane. Warto jednakże mieć świadomość, że nie jest to bardzo istotne – najważniejsza jest bowiem prawidłowa odległość między szczebelkami, która powinna wynosić od 3 do 6 cm. Taki rozstaw pozwala chronić przed zaklinowaniem nóżek, rączek , a oprócz tego główki dziecka.

Łóżeczka dla dzieci () powinny być wyposażone w okrągłe szczebelki, co jest znacznie bardziej komfortowe i bezpieczne dla dziecka. Warto także, żeby łóżeczko dawało możliwość wyjęcia szczebelków – dzięki temu, kiedy dziecko urośnie i zacznie chodzić, będzie ono mogło samodzielnie opuszczać łóżko. Warto wiedzieć, że na rynku spotkać można łóżeczka nie posiadające szczebelków, a na przykład. siatkę ze sznurka. Takie rozwiązanie jest jednakże znacznie mniej wytrzymałe, a poza tym dziecko nie powinno mieć sposobności edukacji utrzymywania równowagi, kiedy będzie uczyło się chodzić. Mocne, drewniane szczebelki nadają się do tego perfekcyjnie.